1 lipca 2013

Książkowe nabytki

Wczorajsze przypadkowe zakupy zakończyły się posiadaniem dwóch nowych książek. Oczywiście padło na Coben'a z racji, że uwielbiam jego książki. Zapowiada się ciekawa lektura. 

Harlan Coben
"Na gorącym uczynku"

Siedemnastoletnia Haley McWaid jest doskonałą uczennicą i chlubą swoich rodziców. Pewnego dnia nie powraca do domu. Po trzech miesiącach bezskutecznych poszukiwań jej najbliżsi są przygotowani na najgorsze. Dan Mercer, pracownik opieki społecznej, wpada w pułapkę zastawioną przez reporterkę Wendy Tynes, realizującą program telewizyjny „Przyłapani na gorącym uczynku”, służący demaskowaniu przestępców seksualnych. Za próbę seksu z nastolatką staje przed sądem. Ku oburzeniu miejscowej społeczności sąd uniewinnia mężczyznę. Swoje niezadowolenie z wyroku szczególnie ostro demonstruje były szeryf federalny, Ed Grayson. Od jawnej wrogości przechodzi do czynów, proponując reporterce, by pomogła mu dokonać samosądu na rzekomym pedofilu. Wendy odmawia, lecz Mercer i tak musi zginąć. Czy zabił go Grayson? Czy Dan maczał palce w zaginięciu Haley McWaid? Dlaczego w jego telefonie komórkowym było zdjęcie zaginionej dziewczyny? Wendy stopniowo zdaje sobie sprawę, że padła ofiarą gigantycznej manipulacji... Zaginięcie nastolatki uruchamia spiralę zbrodni.

Harlan Coben
"W głębi lasu"

Dwadzieścia lat temu czworo nastolatków wymknęło się do lasu z letniego obozu. Dwoje odnaleziono później z poderżniętymi gardłami. Pozostała dwójka jakby zapadła się pod ziemię, nie pozostawiając po sobie nawet najdrobniejszego śladu. Była wśród nich siostra Paula Copelanda, obecnie prokuratora i owdowiałego ojca sześcioletniej Cary. Paul ma ambicje polityczne, ale jego plany mogą lec w gruzach, gdy w zastrzelonym na Manhattanie mężczyźnie rozpoznaje ofiarę tamtej tragedii. Nie ma wyjścia, musi postawić sobie pytanie - czy jego siostra żyje? Jaką tajemnicę skrywa milczący las? Co naprawdę wydarzyło się owej pamiętnej nocy?
4 komentarze:

 1. Chętnie przeczytam Twoją opinię o tych książkach, bo chciałabym przeczytać coś tego autora. Jest coś co mogłabyś mi polecić na początek? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zaczynałam od "Nie mów nikomu" i pokochałam sposób pisania tego autora. :) Polecam też "Jedyną szansę". :)

   Usuń
 2. Uwielbiam książki Cobena:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz :)