4 lipca 2013

Nie mów nikomu

Z twórczością Harlana Coben'a spotkałam się przez przypadek. Pewnego dnia będąc na zakupach trafiłam na stoisko z książkami. Akurat było tam sporo książek wydanych przez Albatrosa, a jak wiadomo jest wydawnictwo tańsze od innych. Raczej nie należe do osób, które wolną ręką wydają na książkę około 30 zł. Zwyczajnie mi szkoda, no chyba, że naprawdę na czymś mi zależy. Tak więc, w trakcie poszukiwań pośród książek za 10 zł, w ręce wpadła mi książka "Nie mów nikomu". Opis bardzo mnie zainteresował, lubię thrillery, i książka wylądowała w koszyku.

Harlan Coben
"Nie mów nikomu"

Od śmierci Elizabeth z rąk seryjnego zabójcy minęło osiem lat, ale młody lekarz David Beck nie potrafi o niej zapomnieć. Niespodziewanie pocztą elektroniczną otrzymuje niezbity dowód, że jego żona nadal żyje. Jak to możliwe, skoro jej ciało zostało zidentyfikowane ponad wszelką wątpliwość? Beck ignoruje ostrzeżenie 'nie mów nikomu' i próbuje dotrzeć do sedna mrocznej tajemnicy, której ślady wiodą w przeszłość. Padają następne ofiary, zagadka goni zagadkę...


Książkę przeczytałam z zapartym tchem i czułam niedosyt. Chciałam jeszcze! Później oczywiście były inne pozycje, ale to właśnie "Nie mów nikomu" najbardziej utkwiła mi w głowie. Napięcie rośnie stopniowo, a zakończenie zaskakuje. Na podstawie książki powstał film, ale osobiście go nie oglądałam.

Ocena: 10/10


6 komentarzy:

 1. Też lubię Cobena:) Tę akurat już czytałam, podobała mi się. Ogólnie lubię Albatrosowskie wydawnictwo, bo książki mają bardzo przyjemną czcionkę do czytania:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o czcionkę to fakt. Plusem jest też mały rozmiar i lekkość.

   Usuń
 2. Ja z kolei przez przypadek polubiłam książki Tess Geritchen. Cobena jeszcze nie czytałam... obecnie jestem na etapie fantasy o Czarnym Magu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. oo widzę że coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz :)