6 lipca 2013

Think. Believe. Dream. Dare.

"Myśl. Wierz. Marz. Miej odwagę."
Walt Disney


Marzenia...

Marzenia są jedną z takich rzeczy, które może mieć każdy. Za marzenia nie musimy płacić, nie musimy ich dostosowywać do potrzeb innych, nie muszą one być zgodne z konwenansami. Są tylko nasze i to my odpowiadamy za to jakie są. A marzyć możemy o wszystkim - od spraw bardzo przyziemnych, po te zupełnie nieprawdopodobne, wydające się nigdy nieosiągalne. Przecież to nic nie kosztuje, a może sprawić tyle przyjemności."Jeśli potrafisz o tym marzyć, potrafisz także tego dokonać"
Walt Disney
Źródło: www.tumblr.com


Marzenia są człowiekowi potrzebne. Zwykle nawet nie zdajemy sobie sprawy ile marzenia wnoszą do naszego życia, jak bardzo je wzbogacają. Niestety coraz częściej ludzie zapominają o marzeniach, wydaje im się, że to zbędne zaprzątanie sobie głowy  Tymczasem to dzięki marzeniom mamy chęci i motywację do działania. Wiara w realizację pragnień może naprawdę wiele, a musimy pamiętać, że marzenia naprawdę potrafią się spełnić - nawet te najbardziej absurdalne i nieprawdopodobne. Jak w tekście jednej z piosenek "i warto mieć marzenia, doczekać ich spełnienia". Sama ostatnio tego doświadczyłam."I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu"
Paulo Coelho - AlchemikMarząc nie zastanawiajmy się "po co?". To nie jest ważne. Marzenia często są po nic, po prostu mają być.


Do napisania tego postu zainspirowało mnie wystąpienie Pana Jacka Walkiewicza, do którego obejrzenia chciałabym Was bardzo serdecznie zachęcić. Pragnę też podkreślić pewne wypowiedziane w nim słowa, byście pamiętali, że "są rzeczy w życiu  które warto i są rzeczy, które się opłaca. Nie zawsze to co warto się opłaca i nie zawsze to co się opłaca warto".

A czy Wy macie marzenia i dążycie do ich spełnienia?2 komentarze:

  1. Trzeba mieć marzenia i do nich dążyć :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dla mnie człowiek bez marzeń, to człowiek pusty... Warto marzyć, nawet gdy te marzenia nie mają szans spełnienia... ale dzięki nim życie staje się bardziej kolorowe... :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz :)