26 stycznia 2015

Dzień Babci i Dziadka

Wczorajsza niedziela upłynęła nam na składaniu życzeń babciom i prababciom. W południe wybraliśmy się z krótką wizytą do mojej babci, a prababci synka, i podarowaliśmy jej ramkę ze zdjęciem naszego prawie siedmiomiesięcznego Szkraba. Oczywiście babcia była bardzo szczęśliwa. Prawie całą wizytę trzymała swojego prawnuczka na kolanach, a ten nawet się nie wiercił, tylko ochoczo rozmawiał i się uśmiechał. 

Na obiad pojechaliśmy do babci i dziadka, moich rodziców, i z okazji ich pierwszego święta podarowaliśmy kalendarz ze zdjęciami wnuka. Ach, ile było oglądania! To był w 100% trafiony prezent. Drudzy dziadkowie dostali dużą ramkę ze zdjęciami, ale ponieważ mieszkają bliżej, to ich odwiedziliśmy w tygodniu. Pozostałe prababcie również dostały po ramce ze zdjęciem.


Źródło: www.pinterest.com


Niestety po obiedzie synek zrobił się bardzo marudny. Krzyczał i płakał na przemian. Nie chciał spać, nie chciał się bawić, nie chciał nawet być noszony, choć bardzo rzadko to robimy. Wszystko było na nie, a wrzaski coraz to głośniejsze. Wreszcie udało mi się niemalże siłą go uśpić. Wstał w odrobinę lepszym humorze, ale dopiero po jakimś czasie złości odpuściły zupełnie i wieczór był już spokojny.

Po powrocie do domu, kolacji i kąpieli, odnalazłam przyczynę niedzielnej histerii. Otóż mym oczom ukazała biała kropeczka na dolnym dziąśle. Wygląda na ząbka. Może teraz będzie kilka nocy spokoju i uda nam się porządnie wyspać. Już dziś pobudki były tylko dwie.


5 komentarzy:

 1. kalendarze i zdjęcia wnuków to chyba zawsze sprawdzone prezenty na Dzień Babci i Dziadka :-) my pierwszy dzień babci i dziadka musieliśmy symbolicznie uczcić już w tym roku, bo się dziadkowie dopominali :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nasi cierpliwie czekali. :) U nas kalendarz pierwszy raz, wiec była frajda.

   Usuń
 2. Takie kalendarze, ale i np. kubki ze zdjęciem dziecka to świetny prezent dla najbliższych

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję zębolka ;)
  No i mam nadzieję, że babcie i dziadkowie byli zadowoleni z prezentów ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przygoda z ząbkami jest naprawdę ciężka. Ignaś zaczął z początkiem września, a jeszcze wczoraj w nocy był lament bo idzie siódmy ząb..!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz :)