25 marca 2015

Wstawanie

Jeszcze kilka dni temu zaczęłam się martwić czy wszystko jest w porządku. Niebawem Antek skończy dziewięć miesięcy, a tu z siedzenia nici. Tymczasem jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki Synek zaczął robić postępy jeden po drugim. 

Siedzenie jest już coraz pewniejsze, a od trzech dni nie nadążam za moim czołgającym się maluchem. Jest tak szybki jakby biegał. Ponadto czołganie zaczyna przeistaczać się w czworakowanie. Jednak dziś Antek przeszedł samego siebie. Z rana zaczął się wspinać po swoim bujaczku, by samodzielnie uklęknąć. W ciągu dnia oczywiście kombinował dalej, momentami próbował nawet stanąć. Lecz tego co zrobił wieczorem nie spodziewałam się... Wchodzę do pokoju taszcząc wanienkę z wodą, a moje dziecko śmieje się do mnie klęcząc przy barierce łóżeczka. 

9 komentarzy:

 1. Wszystko ma swoj czas. Dziecko wie najlepiej, kiedy zrobić kolejny krok. Zasypywani schematami, co i kiedy dziecko powinno umieć, rodzice naprawdę mogą zacząć się martwić, ale najlepiej wsłuchać się i wpatrzeć w dziecko :)) :* Tulę! Cudownie, że u Was teraz tak postęp goni postęp!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niby to wszystko się wie i do niczego dziecka nie próbowalam zmuszać, robić na siłę. Ale gdzieś tam w głowie zaczęły wraca myśli o tym napięciu mięśniowym i obawy. Niepotrzebnie :)

   Usuń
 2. Ach Kochana musi Cię duma rozpierać:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak! w pierwszej chwili nie wiedziałam co robić w takim szoku byłam.

   Usuń
 3. :)
  Zdolniacha i siłacz mały :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję :)
  Emil też tak zwlekał, zwlekał, a jak skończył 9msc to usiadł, siedział, wstał i raczkował. A wcześniej tylko pełzał :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Antek po prostu chciał mieć wielkie wejście i od razu pokazać wszystkie swe umiejętności ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Super, dzieci różnie nabywają umiejętności, jedne szybciej, inne trochę później, ale jak widać teraz pójdzie pełną parą do przodu :))

  OdpowiedzUsuń
 7. Każdy szkrab rośnie i rozwija się w swoim czasie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz :)