4 czerwca 2015

Dzień dziecka

W tym roku Antoś po raz pierwszy świętował swój dzień, a my razem z nim. W końcu nadal jesteśmy dziećmi. W sumie świętowanie rozpoczęliśmy już w niedzielę. To była taka prawdziwa rodzinna niedziela poza domem. Zjedliśmy śniadanie i ruszyliśmy do Arboretum w Rogowie. Już tyle lat się zbieraliśmy i widać potrzebowaliśmy dziecka, żeby zrealizować plany. W drodze do Arboretum zatrzymaliśmy się w Muzeum Kolejki Wąskotorowej. Antoś był zachwycony tymi wszystkimi zaworami, pokrętłami i wajchami. Było za co porządnie szarpnąć. Z przejażdżki kolejką zrezygnowaliśmy co prawda, ale za rok na pewno skorzystamy. Synek będzie większy i radość będzie większa. Teraz chyba by z tego za bardzo nie skorzystał.

W Arboretum spędziliśmy naprawdę miłe popołudnie. Antoś pospał wdychając leśne powietrze, a my mogliśmy podziwiać kwitnące magnolie i rododendrony. Okres maj/czerwiec to najlepszy czas na odwiedzenie rogowskiego Arboretum. Wszystko tak pięknie kwitnie, a poza częścią pełną kwiatów jest tam naprawdę duży kawał lasu. Jest gdzie usiąść, odpocząć. My spędziliśmy trochę czasu na kocyku. Synek mógł się powygłupiać i spokojnie wypić mleko. Sami zjedliśmy pyszny obiad w restauracji tuż obok Arboretum. Cena niewielka, a porcje naprawdę duże i smaczne.

Na pewno jeszcze nie raz wybierzemy się na wyprawę do Rogowa. Szczególnie, że mamy tam też rodzinę do odwiedzenia. W ogóle chcemy, żeby Dzień Dziecka nie kojarzył się naszym dzieciom z drogimi prezentami, ale właśnie z czasem spędzonym wspólnie. My rodzice będziemy się starali, by tego dnia zorganizować dzieciom jakąś wycieczkę (rowerem/pociągiem/samochodem), wizytę w zoo, piknik itp. Rodzinnego czasu nie da się kupić, a na dawanie prezentów jest tyle innych okazji. 
5 komentarzy:

 1. super pomysł na wspólny Dzień Dziecka! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. z relacji wynika, że to był piękny dzień :) Dobre wspomnienie na dłuuugo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo udany i chyba wracamy na dawny tor i zaczynamy aktywnie spędzać dni wolne. :)

   Usuń
 3. U nas niestety bez świętowania przez wgląd na śmierć bliskiej nam osoby

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz :)